Mobil Rampa Teknolojisi
 
   

Mobil Rampa şaseli boya kabinlerinde kabin giriş için dışardan rampa sistemini tamamen ortadan kaldırarak kabin içerisinde panömatik bir rampa vasıtasıyla araç girişi sırasında kapanarak rampa şeklini alabilen araç kabin içerisine sokulduktan sonra ise yukarı kalkarak kabin şase seviyesinin komple aynı sevide olmasını sağlayan tamamen İlke Makine AR&GE departmanı tarafından dizayn edilmiş bir rampa sistemidir. Mobil rampa sayesinde dışarda kullanılan uzun rampalara gerek kalmadığından servis alanında daha rahat çalışma alanına izin vermektedir.

 

PLC Kontrollü Pano Dokunmatik Ekranı
 
   
     

PLC sisteminin kullanılması sayesinde;

Enerji tasarrufu ve tam kontrol sağlanmaktadır.

Boya Kabini fanlarda veya fan motorlarında meydana gelebilecek bir arıza ve arızanın hangi fanda olduğu hemen ortaya çıkacak ve kullanıcı digital ekran sayesinde bilgilendirilecektir.

PLC Su bazlı veya solvent bazlı boya kullanılması durumunda dijital üzerinde kullanılacak boya tipini seçmenize imkan verecektir.

Boyama, flash off, ara kurutma ve kurutma pozisyonlarında farklı sıcaklık ve zaman değerleri gerektiğinde PLC dokunmatik ekranı üzerinde istenilen değerlere kolaylıkla set edilebilmektedir.

Fabrika ayarlarına geri dön seçeneği ile set ettiğiniz değerler otomatik olarak fabrika ayarlarına tekrar ayarlanabilmektedir.

Kabinin çalışma saati pano üzerinde takip edilebilecektir. Bu şekilde bakım ve filtre değişim periyotları kolaylıkla kontrol edilebilecektir.

 

 
Elektronik Balast
   
  Gün ışığı Aydınlatma & Enerji Tasarufu
     

Aydınlatma teçhizatı kabinin yan taraflarına, duvarlar ile plenum arasına 45 0 lik açıyla yerleştirilir. Aydınlatma teçhizatının kapakları conta ile ön taraflarına yerleştirilmiştir, bu kapaklar taşınabilir özelliğe sahip olup, floresanlar kolaylıkla değiştirilebilir.

Her bir floresan lamba 40 Watt elektrik gücüne sahiptir. Aydınlatma elektronik balastlarla sağlanır. Elektronik balastlar enerjiden %30 tasarruf sağlamakla birlikte floresanların ömrünü de uzatır.

     
Direkt Alev Brulörü
   
  Tam yanma ile Yakıt Tasarufu
     

Hava doğrudan bu açık, kontrollü gaz alevi ile ısıtılır ve dayanıklı sentrüfüjlü körükler kullanılarak çalışma hava akımı içerisine dağıtılır. Hava akımı yolu ve hacmi dikkatle kontrol edilerek, sistem tam, %100 yanma sağlayabilir.

Boyama ve Kurutma Kabinlerinde opsiyonel tercih nedenidir.

 

Copyright © FIRAT