spray booth, bus spray booths, bus paint booths, otobüs boya kabini, otobüs boya fırını
 
 

spray booth, paint booth, boya kabini, bus spray booths, bus paint booths, bus spray booth, bus paint booth, otobüs boya fırını, otobüs boya kabini, otomobil boyama, kabin filtreleri, spray booths, paint booths, spray paint booths, spray booths systems, paint spray booth desing, spray painting booth, portable paint booth, portable paint booths, car spray paints, airbrush spray booth, portable paint spray booth, spray bake paint booth, paint booth manufacturers, spray booth manufacturers, paint booths manufacturers, spray booths manufacturers, booth desing paint, professional spray paint booths, hobby spray booth, hobby paint booth, hobby spray booths, hobby paint booths, downdraft paint booth, downdraft spray booth, downdraft paint booths, downdraft spray booths, large spray booth

Otobüs & Kamyon Boyama Kabinleri

FONKSİYONU

Sağlık ve güvenlik normlarına uygun olarak oto boyama ve kurutma işlemini sağlar. TSEK kalite faktör ve uygunluk değerlerine uygun olduğu 2001 tarih ve 35 -14.02/1557 nolu kalite uygunluk belgesi ile belirlenmiştir. 132 sayılı kanun gereğince ve TSE mevzuatı uyarınca imalata yeterlilik belgesi verilmiştir. FIRAT Oto Boyama Kabinlerinin TÜBİTAK ENERJİ SİSTEMLERİ ve ÇEVRE ARAŞTIRMA ENSTİTÜSÜ ÇEVRE BÖLÜMÜ tarafından yapılan analiz sonucunda hiçbir şekilde çevre kirliliği meydana getirmediği B.02.1BAK.5.01.52.00/2015 nolu rapor ve 51H2402 nolu projesi ile onaylanmıştır.

TARİFİ

Düşük basınç altında çalışan hava kanallı boya tabancası ile aracın boyandığı ve kurutulduğu Boyama ve Kurutma kabinidir. Hava tavan filtreleme sistemi ile tesis dışından alınır. Boya partikülleri paint stop filtrelerle tutularak havadan ayrıştırılır. Kabin mazot brülörü ve fan - motor üniteleri ile donatılmıştır. Kabin girişi önünde giriş rampası ile birlikte, metal şase veya bir kazı çalışması hava sirkülasyonu için ünitelere bir kanal bağlantısı yapılarak tesis zemini üzerine monte edilebilir.

 

otobüs kabini, bus spray booths, bus paint booths, boya kabini, boya fırını

otobüs kabini, bus spray booths, bus paint booths, boya kabini, boya fırını,moveable paint booth, part paint booths

   
 
TEKNİK
ÖZELLİKLER
İÇERİK
FBK 15000
 
Dış Ölçüler
15200(L)X5120(W)X5600(H) mm
 
İç Ölçüler
15000(L)X5000(W)X5000(H) mm
 
Giriş Kapısı
3600 (W) X 4000 (H) mm
 
Servis Kapısı
800 (W) X 2130 (H) mm
 
Aydınlatma
152 x 40 W
 
Isı Ünitesi Fan Motorları
2 x 10 Hp (7,5 kw)
 
Isı Ünitesi Hava Debisi
48.000 m3/h
 
Isı Ünitesi Brulör
2 x 250.000 Kcal/h
 
Max. Kurutma Sıcaklığı
60 C / 80 C
 
Egzoz Ünitesi Fan Motorları
2 x 10 Hp (7,5 kw)
 
Egzoz Ünitesi Hava Debisi
48.000 m3/h
 
Zemin Flitresi
EU3
 
Tavan Flitresi
EU5
 
Izgara
1 Sıra Izgara / Kazı Çalışması
 
Max. Yük
Şasesiz (Tünelli)
 
Max. Elektrik Gücü
45 Kw
 
Ses Düzeyi
70 db / 75 db
 

otobüs kabini, bus spray booths, bus paint booths, boya kabini, boya fırını,moveable paint booth, part paint booths2

 

ANA KABİN

Yan duvarlar 60 mm kalınlığında cam yünü izolasyonlu 1 mm Galvaniz sacdan imal edilmiştir. Panellerin dış yüzeyleri ergonomik görünüm ve daha uzun ömür sağlamak bakımından ithal statik toz boya ile boyanmıştır.

Boyama sırasında renk kontrolünü en iyiye çıkartacak şekilde dizayn edilmiş aydınlatma sist emine sahiptir.

Kabin içinde, otomobil yanında parça boyama imkanı veren tavana asılmış raylı bir askı sistemi mevcuttur.

Tavan ; ısı eşanjöründen gelen havanın plenum ve filtreler üzerinden homojen olarak kabine akışını sağlayan kısımdır.

Tavan , özel yalıtım takviyeli sac panellerden meydana gelmiş olup kabine verilen havayı temizlemek amacı ile , tavan altına yanmaz malzemeden yapılmış özel yüksek performanslı, uzun ömürlü filtre elemanı yerleştirilmiştir.

Kabinin önünde ve arkasında araç girişi için 3 adet , personel giriş çıkışı için 1 adet kapı sistemi mevcuttur. Kapı elemanları emniyet camlarından yapılmış gözetleme pencerelerine sahiptirler. Kapıların kalınlığı 60 mm ve 60 mm cam yünü ile izole edilmiştir. Bütün kapılarda cam mevcuttur.

Hava Hazırlama Ünitesi

Boyama sırasında filtrelenmiş taze havayı , kabine verip kullanılan havayı dışarıya atan , kurutma sırasında ise havayı 60 °C ye kadar ısıtarak kabine verip , kullanılan havayı %10 oranında taze hava ile karıştırıp (otomatik multidanper aracılığı ile) yeniden ısıtılarak sirküle ettiren ünitedir.

Havanın ısıtılması , 250.000 kcal/h kapasiteli 1 adet motorin brülörü ve 304 kalite paslanmaz çelik saçtan imal edilmiş bir eşanjör tarafından sağlanmaktadır. İlk çalıştırma hava sıcaklığının 60 °C ye çıkarılması dış hava şartlarına bağlı olarak yaklaşık 15 dakika sürmektedir.

Isıtılmış veya ısıtılmamış havanın kabine verilmesi veya sirküle ettirilmesi her biri 48.000 m³ / h kapasiteli dört adet sanayi tipi fan ile sağlanmaktadır. Hava bu ünitede bir ön filtreden geçirildikten sonra kabine iletilir. Ayrıca çıkış hava kanalında bulunan bir damper ile çıkış havası kontrol edilmektedir

Elektrik Sistemi

Elektrik ve Kumanda Tablosu

Teklif kapsamında bulunan motor ve cihazların kendi fonksiyonlarını yapmalarını bir merkezden kumanda ve kontrol edildiği tablodur.

Tablo , darbe tesirlerine dayanıklı , tamamen kapalı , toz ve rutubet geçirmeyecek şekilde GALVANİZ sac ve çelik profillerden imal edilmiştir.

 Tablo , bütün motorlar ve elektrikli cihazlar için gerekli şalterleri ve sigortaları gerekli hallerde sinyal lambaları, termik röle, kontaktör ve klemensleri içermektedir.

Elektrik Tesisatı

Elektrik tablosundan motorlar ve diğer elektrikli cihazlara giden kumanda ve kontrol bağlantıları , ısıya dayanıklı kablolarla yapılacaktır.Elektrik hatları , tesis ve değiştirilmeleri kolay olacak şekilde yerleştirilecektir.

Çalışmaya hazır cihazlar :380 V.50 Hz. Kontrolcihazları voltajı ise 24 volttur.

   

Copyright © FIRAT